Ferrari marka samochodów sportowych, założona w 1947 roku przez Enzo Ferrari, dzisiaj Ferrari połączone jest z Fiatem, czyli marką o całkowicie innym obliczu.

www.slowostalosiecialem.pl

Obecnie produkowanymi modelami są Ferrari F12berlinetta, Ferrari FF, Ferrari California, Ferrari 488 GTB, Ferrari 458, Ferrari LaFerrari.

Można powiedzieć, że samochody te są pokazowe, co to dokładnie oznacza? Były wykorzystywane w wielu produkcjach filmowych, pokazach nie mówiąc już o znanej każdemu Formule 1.

Samochody te mają niezwykłą budowę, są niskie w środku nie ma tyle miejsca, co w innych samochodach, ale nie mają one tego samego przeznaczenia.

Te samochody produkowane są do wyścigów i pokazów takie są ich funkcje, użyteczność na pewno nie jest na pierwszym miejscu.

Cena nie pozwala na to by każdy mógł sobie kupić taki samochód z jednej strony te najnowsze modele są droższe niejednokrotnie niż dom czy mieszkanie te stare z kolei mają już wartość nazwijmy to „historyczną” są unikatami, ponieważ jest ich bardzo mało w związku, z czym mimo lat cena nie maleje.

kupiłem ostanio rower skoda i jestem z niego zadowolony namiot na dach samochodu

By Fabian