Pokazy

Czy to w Polsce czy za granicą organizowane są różnego rodzaju pokazy najszybszych na świecie samochodów.
Uczestnicy takich pokazów mogą oglądać nie tylko ich możliwości, ale podejść do samochodów, zobaczyć ich wnętrza czasem nawet zasiąść na miejscu pasażera i poczuć ich moc.
Takie pokazy są bardzo efektowane szczególnie, kiedy samochody są w ruchu a nie stoją jak muzealne posągi.
Niestety podczas takich pokazów zdarzają się przykre incydenty, taki miał miejsce w Poznaniu, kiedy jeden z kierowców nie zapanował nad samochodem, wjechał w barierki oraz ludzi na szczęście nie było ofiar śmiertelnych, pokaz został natychmiast wstrzymany część widzów przetransportowana do szpitali i tam hospitalizowana.
Wyglądało to bardzo niebezpiecznie.
W tym przypadku ewidentną winą został obarczony organizator imprezy, który nie zadbał o to by widzowie byli w odpowiedniej odległości od pasa jezdni dodatkowo, barierki, które miały być zabezpieczeniem okazały się niedostateczne przypominały bardziej zabezpieczenie przed rowerzystami a nie samochodami od tak potężnej mocy i prędkości.
powłoka ceramiczna na lakier
Przeczytaj również: Jaguar
Przeczytaj również: Lamborghini
Przeczytaj również: Ferrari
Polecane artykuły

Dziedzictwo legendarnych Inków
Według historyków Inkowie opuścili tereny Peru w XVI wieku. Choć powody ich emigracji są nieznane, to po Inkach zostały niepodważalne ślady. Jednym z nich jest Machu Picchu położone w Peru. Machu Picchu usytuowane jest na wysokości około 2300 metrów nad poziomem morza pomiędzy dwoma szczytami Machu

Historia motoryzacji
Motoryzacja to ogół zastosowań pojazdów drogowych, szynowych, które napędzane są silnikami spalinowymi. Historia motoryzacji rozpoczyna się w 1764 roku pierwszym pojazdem, w 1802 roku pojawia się pierwsza lokomotywa, w 1827 roku pierwszy pojazd parowy służący do transportu miejskiego i wreszcie 188