Zasłony muszą być długie

Zasłony nigdy nie staną się niemodne. Stosowały je już nasze babcie, a teraz wciąż są elementem aranżacyjnej mody. Mogą pasować zarówno do wnętrz klasycznych, jak i typowo nowoczesnych. Nie groźny jest im minimalizm ani też rustykalny przepych.
Zasłony występują w wielu kolorach, odcieniach i rodzajach materiału. Na rynku znajdziemy zarówno grube, ciężkie zasłony, jak i delikatne, cienkie materiały. Różne barwy i materiały o różnej gramaturze sprawdzą się w innych typach aranżacji. Jest tylko jedna cecha zasłon, która powinna pozostać niezmienna niezależnie od tego, gdzie je wieszamy.
Mowa o długości. A dokładniej – zasłony powinny być tak długie, jak to możliwe, tzn. sięgać aż do posadzki. Oczywiście zasłony nie powinny leżeć na ziemi.
Fałdy na podłodze nie będą wyglądać zbyt estetycznie. Jeśli jednak w niektórych miejscach tkanina delikatnie muska parkiet – nie musimy się tym przejmować. Wielu projektantów nawet zaleta takie rozwiązanie. Często też stosuje się zasłony nieco krótsze.
Jednak przekraczanie odległości trzech centymetrów od parkietu nie jest wskazane. Niestety w związku z tym zasłony nie nadają się do wszystkich pomieszczeń. Czasem w ich powieszeniu przeszkadzają meble lub niewielki metraż. Dlatego w niektórych aranżacjach warto skorzystać z interesującej alternatywy, którą są rolety rzymskie.
To typ dekoracji okna, która łączy cechy zasłony z funkcjonalnością rolety. Rolety rzymskie posiadają materiał podobny do zasłony, ale podciąga się je za pomocą łańcuszka i zajmują mniej miejsca niż zasłony.
www.laminart.pl
Przeczytaj również: Jak wybrać uszczelki do okna?
Przeczytaj również: Na co zwrócić uwagę w momencie kupowania okien
Przeczytaj również: Kostka brukowa
Polecane artykuły

Dziedzictwo legendarnych Inków
Według historyków Inkowie opuścili tereny Peru w XVI wieku. Choć powody ich emigracji są nieznane, to po Inkach zostały niepodważalne ślady. Jednym z nich jest Machu Picchu położone w Peru. Machu Picchu usytuowane jest na wysokości około 2300 metrów nad poziomem morza pomiędzy dwoma szczytami Machu

Historia motoryzacji
Motoryzacja to ogół zastosowań pojazdów drogowych, szynowych, które napędzane są silnikami spalinowymi. Historia motoryzacji rozpoczyna się w 1764 roku pierwszym pojazdem, w 1802 roku pojawia się pierwsza lokomotywa, w 1827 roku pierwszy pojazd parowy służący do transportu miejskiego i wreszcie 188