Zasłony nigdy nie staną się niemodne. Stosowały je już nasze babcie, a teraz wciąż są elementem aranżacyjnej mody. Mogą pasować zarówno do wnętrz klasycznych, jak i typowo nowoczesnych. Nie groźny jest im minimalizm ani też rustykalny przepych.

Zasłony występują w wielu kolorach, odcieniach i rodzajach materiału. Na rynku znajdziemy zarówno grube, ciężkie zasłony, jak i delikatne, cienkie materiały. Różne barwy i materiały o różnej gramaturze sprawdzą się w innych typach aranżacji. Jest tylko jedna cecha zasłon, która powinna pozostać niezmienna niezależnie od tego, gdzie je wieszamy.

rolety w szczecinie

Mowa o długości. A dokładniej – zasłony powinny być tak długie, jak to możliwe, tzn. sięgać aż do posadzki. Oczywiście zasłony nie powinny leżeć na ziemi.

Fałdy na podłodze nie będą wyglądać zbyt estetycznie. Jeśli jednak w niektórych miejscach tkanina delikatnie muska parkiet – nie musimy się tym przejmować. Wielu projektantów nawet zaleta takie rozwiązanie. Często też stosuje się zasłony nieco krótsze.

Jednak przekraczanie odległości trzech centymetrów od parkietu nie jest wskazane. Niestety w związku z tym zasłony nie nadają się do wszystkich pomieszczeń. Czasem w ich powieszeniu przeszkadzają meble lub niewielki metraż. Dlatego w niektórych aranżacjach warto skorzystać z interesującej alternatywy, którą są rolety rzymskie.

To typ dekoracji okna, która łączy cechy zasłony z funkcjonalnością rolety. Rolety rzymskie posiadają materiał podobny do zasłony, ale podciąga się je za pomocą łańcuszka i zajmują mniej miejsca niż zasłony.

https://beclever.eu/

By Fabian