Tropikalne Lasy Amazonii jako miejsce warte obejrzenia

Tropikalne Lasy Amazonii jako miejsce warte obejrzenia

3 stycznia 2019 Wyłącz przez Fabian

Amazonia to nie tylko zielona płuca świata, ale także atrakcyjne miejsce pod względem turystycznym. Ze względu na faunę i florę, które nie można spotkać nigdzie indziej, lasy tropikalne są niezwykle interesujące dla miłośników przyrody. Amazonia położona jest głównie w dorzeczach rzeki Amazonki, czyli największej rzeki świata.

Na jej terenach do dziś mieszkają plemiona, które nie miały żadnego kontaktu ani styczności z cywilizacją. Niebywała jest różnorodność roślinna i zwierzęca, która występuje w lasach Amazonii. Co najmniej jeden na dziesięć znanych nam gatunków roślin występuj w lasach tropikalnych Ameryki Południowej.

Podaje się informacje, że jednym kilometrze kwadratowy Amazonii, może istnieć nawet 75 tysięcy różnych drzew. Na terytoriach tegoż lasu tropikalnego żyją prawie 3 miliony różnorakich gatunków zwierząt czy owadów. Zagrożeniem dla amazońskich lasów jest ich wycinanie.

sluzbazdrowia.historiamedycyny.com.pl

Niszczenie lasów tropikalnych może spowodować śmierć milionów zwierząt i roślin, które nie będą potrafiły przystosować się do innych warunków klimatycznych.