Przyroda Ekwadoru

Przyroda Ekwadoru

16 maja 2018 Wyłącz przez Fabian

Ekwador to przede wszystkim gęste lasy amazońskie oraz mnogość fauny. Turystyczna atrakcja tego kraju, czyli Aleja wulkanów jest nazywana kręgosłupem Ekwadoru. Wulkany można podziwiać na drodze z Quito do Alausi. Będąw Ekwadorze warto też odwiedzić Park Narodowy Podocarpus.

Występują tam najpiękniejsze lasy deszczowe, dostępne do zwiedzania pieszo albo konno. Konie są specjalnie wyszkolone na potrzeby turystyki, zatem nie trzeba mieć nawet opanowanej sztuki jeździectwa. Na mapie każdego turysty powinien znaleźć się też Pailon del Diablo, czyli wodospad niedaleko Banos. Można tam dojechać np.

na wypożyczonym rowerze. Na uwagę zasługuje też Peguche, wodospad niedaleko Otavalo. Ma on znaczenie obrzędowe i można się tam natknąć na Indian dokonujących rytualnych ablucji. W Ekwadorze warto jest też zobaczyć Tungurahua, czyli obecnie czynny wulkan, który czasami dymi i pluje ogniem.

spa zielona góra

Koniecznie należy zobaczyć też Laguna Cuycocha, do którego można dojechać autem. Znajduje się tam jezioro w kraterze wulkanu, z wysepkami i widokiem na inny wulkan – Cotacachi.