Na Wschodzie jemy prawą ręką!

Na Wschodzie jemy prawą ręką!

3 września 2018 Wyłącz przez Fabian

Tak się jakoś składa, że Wschód pociąga ludzi z Zachodu i to pod wieloma względami. Im dalej, tym ciekawiej, więc ochoczo rezerwujemy bilety i ruszamy na podbój dalekich krajów, w których czekają czasami rozmaite niespodzianki.

Wieloma rzeczami możemy urazić ludzi żyjących w innych państwach i najczęściej to drobiazgi, które są jednakże błyskawicznie wychwycone i jako takie napiętnowane. Będąc w Indiach, ale także w niektórych innych krajach azjatyckich, pilnujemy się przy jedzeniu.

Jest bardzo ważne, aby posiłki zjadać z użyciem tylko i wyłącznie prawej ręki. Nią wkładajmy do ust kolejne porcje pożywienia.

W tamtejszej kulturze bowiem lewa ręka jest uznawana za nieczystą – służy bowiem do wykonywania czynności higienicznych. To dość istotna zasada, szczególnie na gruncie relacji prywatnych.

Sporą wagę przywiązują do niej zwłaszcza bardzo tradycyjni Hindusi, wychowani wedle starych reguł. W ogóle Indie są w materii regulacji współżycia społecznego tematem na znacznie obszerniejsze opracowanie.

www.amhcoaching.pl