Mieszkańcy i kultura Ekwadoru

Mieszkańcy i kultura Ekwadoru

13 maja 2018 Wyłącz przez Fabian

Ekwador jest krajem bardzo zróżnicowanym pod względem etnicznym. Większość Ekwadorczyków to rasy mieszane – mulaci, metysi, kreole, cholos, montubio. Rdzenni Indianie to ok.

30% tamtejszej populacji. Żyją w większości w Otavaleños, Caranquis, Salasaca, Cañari, Saraguro, Shuar, Achuar, Huorani. Ekwadorczycy są narodem biednym, ok.

70% żyje poniżej poziomu nędzy, ale mimo to potrafią cieszyć się życiem, być uprzejmi i gościnni. W Ekwadorze nie ma specjalnych zwyczajów, różnych od europejskich. Hiszpański jest językiem urzędowym i bez jego znajomości ciężko się porozumieć. Dlatego polecamy zapoznać się z ofertą szkoły językowej i wybrać na kurs język hiszpański warszawa

Ekwadorczycy chętnie się bawią i świętują. Nawet najmniejsza wioska przynajmniej raz w roku obchodzi swoje własne, miejscowe święto. Najważniejsze ogólnokrajowe święta to Sylwester, kiedy to w całym kraju płoną stosy z kukłami starego roku.

www.dominikpolonski.com

Po północy zaczynają się tańce i sztuczne ognie. Czczony jest też 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych. Wtedy odbywają się liczne odpusty pod cmentarzami, a na cmentarzach imprezy.

organizacja konferencji zielona góra