Wybranie kostki brukowej jest jednym z tych wyborów, które najprawdopodobniej będziemy podejmowali jednokrotnie w przeciągu wielu, wielu lat. Jest to temat, który często potrafi poróżnić członków rodziny, gdyż ewentualna wymiana kostki po jej położeniu jest bardzo pracochłonna. Jak zatem dobrze wybrać kostkę? Kostki brukowe tworzone są podczas wibroprasowania w specjalnej maszynie, która z betonu i różnych kruszyw robi masę.

Masa ta następnie jest mieszana, zagęszczana, a na końcu prasowana, czego efektem końcowym jest właśnie kostka brukowa. Zanim zaczniemy wybierać kostkę brukową musimy dokładnie rozplanować jej położenie. Warto przygotować plan, według którego będziemy wykonywali każdy krok.

W zależności od tego, czy kostkę będziemy układać na podjeździe, czy w ogrodzie, trzeba zaplanować cały proces jej układania. Pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę przy wyborze kostki, jest dokładne jej obejrzenie, w celu wypatrzenia wszelkiego rodzaju uszkodzeń. Kolejnym punktem jest wybranie kostki o odpowiedniej grubości, tak, aby idealnie wpasowywała się w nasze potrzeby.

Warto tutaj zaznaczyć, że jeśli planujemy eksploatować kostkę regularnie, czyli wystawiać ją na duże natężenie ruchu na małym odcinku. Im grubsza kostka, tym większe obciążenie wytrzyma i zapewni trwałość na długie lata. Jednym z najważniejszych aspektów wyboru kostki jest jej wygląd.

Nie chcemy przecież zrobić całego podjazdu, który będzie zwyczajnie źle prezentował się wizualnie. Kostka powinna być dopasowana do koloru elewacji oraz całego jej otoczenia, tak, aby idealnie wkomponowywała się w krajobraz domu. Jeśli dokonamy dobrego wyboru, możemy mieć pewność, że będziemy zadowoleni z zakupu przez naprawdę długi okres.

koparka gąsienicowa

By Fabian