Śluby mogą być zorganizowane w wielu stylach i charakteryzować się innymi elementami przewodnimi. Z pewnością wybór konkretnego charakteru w głównej mierze należy do zadań panny młodej. To najczęściej płeć piękna chce, aby ten dzień był wyjątkowy, a dodatkowo zapamiętany przez wszystkich gości. Motywy ślubne oraz trendy zmieniają się z roku na rok. W jednym sezonie panują pastele, w innych style glamour. Jednak nie chodzi o to, aby ślepo podążać za modą. Najważniejsze jest to, aby para młoda odnalazła swój unikatowy styl. Taki, który będzie pasował do ich charakteru i stylu życia, a nie odpowiadał jedynie na wygórowane oczekiwania społeczeństwa. W dzisiejszych czasach możemy wybierać spośród tysięcy inspiracji. Dziś jednak skupimy się na sześciu kategoriach, które różnią się pomiędzy sobą wieloma elementami i są dedykowane różnym grupom docelowym:

  • Najczęściej wybieranym motywem ślubnym jest ogród.

    Przez wielu nazywany tajemniczym. Jest to motyw dość uniwersalny i wpisuje się niemalże w każde wydarzenie. Głównie polega na wykorzystaniu jasnych, eleganckich i pastelowych kolorów, a całość oparta jest o naturalne kwiaty, najczęściej białe i różowe róże. Jest to propozycja z której może skorzystać każdy, choć szczególnie wybierana jest przez ludzi o typie romantyków. Wypracowanie takiego charakteru jest niezwykle trudne, czasochłonne i drogie. Przede wszystkim dlatego, że opiera się na naturalnej roślinności;

  • W ostatnich czasach na znaczeniu nabrał styl boho i właśnie w stylu zaczarowanego lasu tworzy się weselne i ślubne widowiska. Styl ten nabrał na znaczeniu w momencie, gdy zaczęto zauważać konieczność relaksu i oderwania się od miejskiego gwaru. Leśne wesela, jak sama nazwa wskazuje, organizowane są z dala od głośnych ulic i wysokich budynków. Charakter ten przede wszystkim jest spokojny, mistyczny i naturalny. W aranżacjach tego typu wykorzystuje się plastry drewna, mech i niezliczone ilości przeróżnych świec.

    www.flopharma.pl

    W tym motywie króluje także moda DIY, czyli samodzielne przygotowanie dekoracji, bardzo często przez samą parę młodą;

  • Dla miłośników nowoczesnych wnętrz, wypracowano charakter industrialny. Z reguły spotykany w mieszkaniach o charakterze surowym i minimalistycznym. Śluby o takim charakterze stawiają na mocne kształty, metalowe kolory i geometryczne akcenty. Dekoracje ślubne muszą koniecznie być monochromatyczne, a w przypadku kwiatów – nie ma tu miejsca na romantyczność. Wykorzystuje się oryginalne roślinności, często nieco egzotyczne, np. sukulenty, monstery, paprocie i eukaliptusy;
  • Na uwagę zasługuje także coraz to bardziej popularny styl vintage, lecz w nieco odważniejszym wykonaniu, które płynie wraz z duchem czasu. W tym przypadku także wykorzystuje się metodę DIY i wykorzystanie przedmiotów, które na pierwszy rzut oka nie mają nic wspólnego z weselem. Przykładem są stare walizki wypełnione po brzegi weselnym alkoholem lub butelki po winie pełniące rolę świeczników. Nowoczesny styl vintage to także ciekawe oświetlenie w postaci pojedynczych żarówek w komplecie tworzących świetną iluminację świetlną.

.

By Fabian