Rolety rzymskie to zupełnie inny typ rolet niż te, które najczęściej możemy spotkać w domach. Nic dziwnego, roleta rzymska jest najczęściej nieco droższa od tradycyjnych osłon okiennych, w tym klasycznych rolet. Niemniej jednak warto się na nią zdecydować z kilku powodów. Największym są względy estetyczne. Roleta rzymska robi zupełnie inne wrażenie niż standardowa roleta. Jest ona bardziej zbliżona do zasłon.

elektryczne rolety zewnętrzne

Dlaczego? Ponieważ nie stosuje się tutaj w ogóle rolki (z tego względu nazwa roleta jest nieco myląca). Wciąż jednak roletę podciąga się przy pomocy mechanizmu sznurkowego lub łańcuszkowego i zwykle jest ona rozkładana z góry na dół. Co więcej, w jednym i drugim ustawieniu roleta rzymska potrafi prezentować się doskonale. Gdy zasłania okno przypomina powieszoną tradycyjną zasłonę. Gdy jest natomiast podwinięta składa się w estetyczne fałdy, które wiszą nad oknem, ładnie zdobiąc wnękę. Roleta rzymska ma też pewne plusy użytkowe, które sprawiają, że czasem jest ona lepszym wyborem niż inne typy osłon okiennych.

Roleta tego typu może być bowiem swobodnie prana i prasowana. A to dlatego, że materiałem wykorzystywanym do jej produkcji są najczęściej naturalne tkaniny. Roletę można swobodnie rozmontować i tkaninę wrzucić do pralki. Wbrew imponującemu wyglądowi, roleta rzymska nie zajmuje zwykle wiele miejsca. Dlatego nadaje się doskonale wszędzie tam, gdzie przestrzeń aranżacji jest mocno ograniczona. Ten typ rolety pasuje zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych.

fornir modyfikowany Domofony Katowice

By Fabian